HUG sauna review!
Het leven van een blogger is zo gek nog niet!
De maand mei mocht ik namelijk een nieuw (mega groot) product gaan uittesten. Niet even een leuk proefpakketje met lekkers maar er werd een heuse infraroodsauna bij me bezorgt!
Nu heb ik er wel eerder over nagedacht om er 1 in mijn huis te zetten, maar door gebrek aan ruimte en tijd om me erin te verdiepen is het er nooit van gekomen.
De infraroodsauna waar ik het nu over heb is de HUG en het testen ervan werd me gewoon in de schoot geworpen dus de beslissing was snel gemaakt! Mijn bezwaren waren snel overboord want de HUG is namelijk vrij compact en overal te plaatsen, probleem opgelost! Daarnaast is het het allernieuwste soort infraroodsauna dus kijken en vergelijken was ook niet meer nodig.
Het voordeel van een infraroodsauna?

Nu is een dagje sauna altijd al één van mijn favoriete middelen om te ontspannen, dus veel aansporing had ik niet nodig, maar buiten het relaxen heeft het nog veel meer voordelen.
Klinische studies hebben al eerder aangetoond dat infraroodwarmte verlichtend werkt bij spier- en gewrichtspijnen. Een infraroodsauna kan daarom ook therapeutisch ingezet worden bij pijnbestrijding bij bijvoorbeeld artritis, reuma en fibromyalgie klachten. Het verlicht stijfheid en pijn en door de transpiratie reinig je ook je lichaam en raak je gifstoffen kwijt via het zweet.
Deze redenen gelden ook na blessures, je spieren herstellen sneller wanneer je regelmatig een infraroodsauna pakt.
Maar de sauna is niet alleen een aanrader als je klachten hebt. Ook na het sporten is het heerlijk om je spieren te laten herstellen in de cabine. En het heeft zelfs effect op je verbranding, want tijdens een sessie verbrand je een groot aantal calorieën.
De HUG dus!

De naam van deze sauna heeft alles te maken met de vorm! Als je erin zit kun je de voorkant naar je toeschuiven en omhelst (hugs) de sauna je helemaal. Je zit dus heerlijk knus in je eigen coconnetje. Aan de binnenkant zit ook nog een handig plankje om je iPad of telefoon op te zetten zodat je eventueel een filmpje of muziekje erbij hebt (nee, niet de bedoeling om je mail werg te werken, dat zou zonde zijn van het relaxte momentje!)
De saunacabine zelf is gemaakt van gerecyclede PET-flessen dus ook nog heel duurzaam! Een ander pluspunt is dat de HUG geen half uur nodig heeft om op te warmen. Je zet het knopje aan hij is meteen warm!
En dat heb ik geweten! Om de dag ben ik er 20 minuten in gaan zitten. Soms ’s morgens vroeg na wat yoga oefeningen, als ik nergens naar toe moest. Soms in de avond (in het kader van bewustwording had ik mei als Netflix-arme maand uitgeroepen dus dat kwam goed uit) en zelfs ’s nachts na een drukke avond om even wat rust in mijn hoofd te creëren. Heerlijk!
Het voordeel van een infraroodsauna sessie is ook dat je daarna je niet heel koud hoeft af te douchen of in een dompelbad moet, brrrr. Eerst even rustig uitzweten in een badjas en daarna afspoelen onder een lauwwarme douche en je bent er weer helemaal!
Krijg je er ook al zin in? Dan kun je op deze site meer lezen over deze speciale sauna en wie weet staat er ook binnenkort 1 bij jou in huis!
Wow jaloers! Zelf hou ik er wel van om een saunaatje te pakken maar wat als deze gewoon thuis staat! Zo te zien neem deze ook weinig ruimte in beslag. Mijn moeder heeft artritis en daar kan het ook zeker wel wat voor zijn. Ik kan mij voorstellen dat de warmte van de infrarood kan zorgen voor klachtenvermindering. Wat een hulpmiddel. Ik ga zeker even kijken!